deutschland  grossbritannien ttschechische-republik  Kontakt  Tiráž

Výuka v muzeu

Kdo ví, jak rozdělat oheň – samozřejmě bez sirek? A co vlastně jedli lidé před stovkami a stovkami let? Čím se tehdy bavili a jaké hráli hry? A jaký byl vlastně všední život ve středověku ve srovnání s dnešní realitou?


Odpovědi na tyto a ještě další otázky naleznou školáci a studenti v naší nabídce “Muzejní školy”. Ať už se jedná o zajímavé prohlídky středověkých objektů s výkladem nebo  zážitkový pedagogický program – tady je podán středověký život úžasně srozumitelně a zajímavou formou. Středověk tu poznáte doslova na vlastní kůži a sami zkusíte přijít nejrůznějším problémům a věcem na kloub.

 

logoOd roku 2012 spolupracuje Historický park v oblasti pedagogiky a metodiky s institutem Learning Campus, což je projekt spolku VEZ e.V. v Zessau. Learning Campus je zde činný na poli zážitkové pedagogiky, školní zážitkové výchovy, nauky o přírodě a hodnotové výchovy. Pro žáky a studenty, dále vedoucí pracovníky a jednotlivé spolky a kolektivy tak můžeme nabídnout nejrůznější indoorové či outdoorové aktivity. Díky spolupráci s VEZ e.V. je profesionálně pokryta a zaštítěna stále se zvyšující poptávka po kvalitních a udržitelných muzejně-vzdělávacích doplňkových programech. (Více informací naleznete na www.learningcampus.de).

Rádi Vám zprostředkujeme následující:

  • vyzkoušíte si život ve středověku
  • aplikujete a vyzkoušíte si nejrůznější pracovní postupy tak, jak to dělali lidé dříve
  • dozvíte se historická fakta
  • díky společně prožitému času a vyřešeným úkolům posílíte soudržnost vašeho kolektivu
  • získané zkušenosti a nabyté vědomosti snáze aplikujete do běžného dne ve škole

footertrenner2

 

  Informace  
 

Otevírací doba
Vstupné

Prohlídky s průvodcem
Objednávka vstupenek
Obchod se suvenýry
Cesta k nám & kontakt

Gefördert von der EU

Gefördert von der Europäischen Union Ziel 3/INTERREG IV A

 

 

Objednávka vstupenek

Otevírací doba: úterý - neděle     10:00 - 18:00 hod